Jak działa laser

Po wychwyceniu melaniny (barwnika) przez wiązkę energii, trafia ona bezpośrednio do macierzy włosa, gdzie dochodzi do jej trwałego uszkodzenia. 

Wiązka energii wytwarzana przez laser jest bezpieczna dla człowieka. Światło lasera działa powierzchniowo i nie ma wpływu na funkcję narządów wewnętrznych jak i funkcje organizmu. Długość fali emitowanej wynosi 800 nm.

Tylko dzięki niemu trwała depilacja odbywa się trzy razy szybciej! Cała procedura usuwania włosów laserem LightSheer jest bezpieczna, komfortowa i  maksymalnie skuteczna. Światło lasera diodowego precyzyjnie dociera do cebulek włosa i niszczy je bezpowrotnie.

System zaopatrzony jest w dwie głowice:

mała głowica (LightSheer ET 9x9mm) – przeznaczona jest do depilacji trudno dostępnych miejsc i małych powierzchni. W celu zapewnienia najwyższego stopnia bezpieczeństwa rączka tej głowicy została zaopatrzona w niepowtarzalny, odmienny system chłodzenia końcówką ChillTip, który chłodzi i chroni skórę podczas zabiegu oraz sprawia, że zabieg jest praktycznie bezbolesny. Temperatura szafirowej końcówki cały czas utrzymywana jest na poziomie +/- 4 °C. 

duża głowica (LightSheer HS – 22x35mm)– dedykowana jest do depilacji większych powierzchni (nogi, ręce, plecy, brzuch, klatka piersiowa). Dzięki temu czas depilacji skracany jest nawet do 20min. Innowacyjny system zasysania skóry Vaccum, który umożliwia lepszą absorpcję energii oraz głębszą penetrację wiązką światła, co pozwala na uzyskanie skutecznej depilacji przy wykorzystaniu zdecydowanie niższej energii. Dzięki systemowi Vaccum możliwa jest depilacja osób o ciemnej karnacji.